REPREZENTANT DE VÂNZĂRI

Suntem în căutarea unui profesionist în vânzări care să se alăture echipeI noastre de vânzări directe. Folosindu-ți experiența și abilitățile de negociere, vei avea ocazia să te dezvolți și să crești profesional alături de noi.

Lucrezi intens pentru atingerea obiectivelor și vrei să fii mereu printre cei mai buni? Ai experiență în vânzări directe și în vânzarea de servicii către clienți B2B? Îți place să convingi și crezi că poți aduce un plus valoare clienților noștri? Atunci s-ar putea să ne potrivim.

CANDIDATUL IDEAL:

  • are experință în vânzări
  • este activ, practic și foarte atent la detalii;
  • este omul care rezolvă problemele;
  • este deschis la informație și îți doreștă să evolueze;
  • îi place să convingă și este orientat către rezultat;
  • este organizat și folosește zilnic CRM-ul sau Excel-ul;
  • cunoașterea limbii engleză cel puțin la nivel conversational constituie un avantaj;
  • este perseverent și nu acceptă cu ușurință un NU;
  • este optimist, energic și are simțul umorului;
  • este onest și are bun-simț;
  • știe cum să se prezinte în fața clientului și să facă o bună impresie;

DESCRIEREA POSTULUI

Pentru a ne susține creșterea continuă, căutăm reprezentanți de vânzări pentru filiala noastră din România. Vrem să facem echipă bună în căutarea de noi clienți și menținerea celor existenți.

Mai concret, responsabilitățile tale sunt următoarele:

  • Vei avea de făcut vizite de teren sau de susținut întâlniri online cu potențiali clienți pentru promovarea serviciilor;
  • Vei căuta noi clienți într-o zonă geografică definită, folosind metode tradiționale de prospectare, dar și metode digitale prin intermediul canalelor de social media cum ar fi LinkedIn, Facebook;
  • Vei fi responsabil pentru furnizarea de clienți noi și creșterea veniturilor din zona alocată și raportezi direct managerului de vânzări;
  • Vânzarea directă presupune discuții cu diferiți factori de decizie și părți interesate și vei realiza prezentări care explică valoarea serviciului,
  • Te vei ocupa de negocierea contractelor noi și te vei asigura de implementarea corespunzătoare a serviciilor la clienți;
  • Vei întâlni oameni noi în fiecare zi, așa că vei avea nevoie de tenacitate și efort pentru a câștiga potențialii clienți;
  • Va trebui să fii calm, planificat și capabil să faci față atât zilelor dificile, cât și celor bune, știind cum să răspunzi obiecțiilor… cu un zâmbet 🙂

Aria geografică: București, Brașov, Sibiu, Cluj-Napoca, Timișoara

Te vei bucura de tot sprijinul din partea echipelor noastre pentru a atinge cele mai bune rezultate: Customer Care, Producție, Marketing și întreaga echipă de vânzări.

CE ÎȚI OFERIM

  • un pachet sаlаriаl motivant, compus din: salariu fix + comision din vânzări ;
  • mașină de serviciu;
  • un mediu de lucru plăcut;
  • pregătire profesională (acces la cursuri și workshop-uri) și oportunități de a-ți dezvolta abilitățile de vânzări;
  • flexibilitate.

CINE SUNTEM NOI: Lindström Group România

Suntem o companie internațională de servicii de închiriere de textile, determinată să ofere un nivel înalt de servicii clienților noștri, cu peste 170 de ani de experiență în industria textilă. Ne deosebim de concurență prin angajamentul nostru de a îmbunătăți în mod activ propria cultură a serviciilor, susținută de valorile noastre, inclusiv dezvoltarea și protejarea relațiilor pe termen lung cu clienții.

La Lindström avem grijă de oameni în munca lor. Serviciile noastre flexibile de închiriere îmbunătățesc siguranța, igiena și experiența clienților. Suntem o companie responsabilă cu peste 4000 de angajați în întreaga lume.

Odată cu dezvoltarea activității noastre, te invităm să faci parte dintr-o echipă ambițioasă și dinamică și să ne ajuți să fim în continuare în partener de încredere pentru toți clienții noști – actuali și viitori.

Dacă simți că ești persoana potrivită trimite CV-ul tău la office.romania@lindstromgroup.com. Te așteptăm în echipa noastră!